31.03.2015
Do zadań ochotniczych straży pożarnych należy nie tylko działalność prewencyjna i ratowniczo-gaśnicza, ale także kultywowanie tradycji. Realizujemy to zadanie na kilka sposobów. Jednym z nich jest udział w obchodach Świąt Wielkanocnych, które zaczynają się dla nas od udziału w Niedzieli Palmowej. Tradycją jednostki jest przygotowanie na tą okazję strażackiej palmy. W tym roku zajęła się tym Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z opiekunem. Na ubranie palmy o wysokości nieco ponad 7m poświęcili kilka godzin. Jednak starania się opłaciły. Palma została pozytywnie oceniona podczas parafialnego przeglądu. Co więcej, nasza palma zdobyła 3 miejsce w kategorii palm przygotowanych grupowo na Targach Wielkanocnych w Niepołomicach. Gratulujemy naszej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej i wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok :)

Relacja z Targów Wielkanocnych na stronie niepolomice.eu