Ochotnicza straż pożarna powstała w 1922r. Od tej pory staramy się nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Palma wielkanocna

15.04.2014
Przygotowanie palmy wielkanocnej to już wieloletnia tradycja w naszej jednostce. Jednak tegoroczna palma była inna niż wszystkie, gdyż kierownictwo nad jej przygotowaniem przejęły nasze druhny.

Przygotowania zaczęły się dużo wcześniej niż zawsze. Nasze panie postanowiły przystroić palmę dużo ilością kwiatów z bibuły, których przygotowanie zajęło im wiele dni. Jednak prace końcowe miały miejsce dopiero w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Podczas ubierania palmy starszym koleżankom pomogli starsi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Efekt wspólnej pracy przerósł nasze oczekiwania.

Obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy od udziału w Mszy Świętej w naszej parafii, po której odbył sie tradycyjny konkurs palm w którym zdobyliśmy wyróżnienie. Następnie udaliśmy się do Niepołomic na Targi Wielkanocne, podczas których odbywał się gminny konkurs na najłądniejszą palmę. Tym razem szczęście nam nie dopisało, ale i tak cieszymy się z dyplomu za udział, bo nie o nagrody tu chodzi, a o pielęgnowanie tradycji.


 
(źródło: wolazabierzowska.pl)
  • gości online: 1
  • odwiedzin: 305586
  • liczba aktualności: 112
  • liczba galerii: 26
© Copyrights 2011 OSP Wola Zabierzowska.