Ochotnicza straż pożarna powstała w 1922r. Od tej pory staramy się nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

05.01.2014

W sobotę, 4 stycznia, odbyły się pierwsze w tym roku ćwiczenia naszej jednostki. Dotyczyły one użycia narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia osób poszkodowanych z pojazdów podczas wypadków komunikacyjnych.

Punktualnie o godzinie 8:20 zebraliśmy się w remizie, gdzie zostały omówione założenia taktyczne, a następnie udaliśmy się jednym zastępem na miejsce planowanych ćwiczeń. Podczas działań szczególny nacisk był kładziony na kwestię bezpieczeństwa ratowników oraz szybkość uzyskania dostępu do osób poszkodowanych. W tym celu przećwiczyliśmy kilka schematów, aby w razie prawdziwej akcji jak najszybciej i jak najskuteczniej udzielić potrzebnej pomocy. Po zakończeniu części głównej ćwiczeń, aby lepiej opanować pracę narzędziami hydraulicznymi, pocięliśmy pozostałości samochodu na drobne elementy. Po powrocie do remizy dowódca omówił przebieg ćwiczeń, pochwalił dobre zachowania oraz zwrócił uwagę na rzeczy, nad którymi należy jeszcze popracować.

W ćwiczeniach wzięło udział 6 druhĂłw z naszej jednostki. Dzięki tego typu ćwiczeniom druhowie biorący w nich udział mogą pogłębiać swoją wiedze na temat ratowania mienia i Ĺźycia ludzkiego. Oby ta wiedza nigdy nie była wykorzystywana w prawdziwym Ĺźyciu. Ćwiczenia odbyłyby się dzięki uprzejmość jednego z naszych druhĂłw, ktĂłry udostępnił nam swĂłj stary samochĂłd, za co serdecznie dziękujemy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Jednostki na miejscu:

567[K]51 SLRt Iveco Daily - OSP Wola Zabierzowska 

  • gości online: 3
  • odwiedzin: 302481
  • liczba aktualności: 112
  • liczba galerii: 26
© Copyrights 2011 OSP Wola Zabierzowska.