Ochotnicza straż pożarna powstała w 1922r. Od tej pory staramy się nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Kurs podstawowy straĹźakĂłw-ratownikĂłw OSP

09.12.2013
W sobotę, 7 grudnia, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce odbył się egzamin strażaków-ratowników ochotniczych straży pożarnych pierwszego i drugiego stopnia. Z naszej jednostki jednostki do egzaminu przystąpiły 3 osoby.

Egzamin był poprzedzony blisko dwumiesięcznym kursem prowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, podczas którego uczestnicy zapoznali się z organizacją ochrony przeciwpożarowej w Polsce, podstawowym sprzętem ratowniczym i gaśniczym, taktyką gaszenia pożarów, a także nauczyli się udzielać pierwszej pomocy. Podczas szkoleń szczególny nacisk był kładziony na praktyczne opanowanie nowo nabytych umiejętności.

Warunkiem dopuszczenia do egzaminu było zaliczenie komory dymowej. Podczas tego ćwiczenia, które odbyło się 23 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wszyscy kursanci musieli zaliczyć próbę wydolnościową, a następnie przejść w pełnym zadymieniu przez specjalnie zbudowaną trasą imitującą przeszkody z jakimi można się spotkać podczas pożarów wewnętrznych.

Uwieńczeniem szkolenia był egzamin, który odbył się w obecności obserwatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Pierwszą część stanowił test teoretyczny, który sprawdzał wiedzę nabytą podczas szkoleń. Następnym elementem był egzamin praktyczny, podczas którego nowi strażacy musieli zrealizować założenia taktyczne przygotowane przez egzaminatorów.

Z radością informujemy, że wszystkie osoby z naszej jednostki zaliczyły egzamin. Zyskały tym samym uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Serdecznie im gratulujemy i życzymy, by zdobytą wiedzę wykorzystywały głównie podczas ćwiczeń.
  • gości online: 2
  • odwiedzin: 302475
  • liczba aktualności: 112
  • liczba galerii: 26
© Copyrights 2011 OSP Wola Zabierzowska.