Pożar samochodu w Zabierzowie Bocheńskim

20.10.2013
W niedzielę, 20 paĹşdziernika, reprezentacja naszej jednostki uczestniczyła w 12 Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium w Łagiewnikach. W trakcie przywożenia ich z Niepołomic do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Wieliczce wpłynęła informacja o pożarze samochodu w miejscowości Zabierzów Bocheński. Na miejsce od razu zostały zadysponowane zastępy z OSP Zabierzów Bocheński i OSP Wola Batorska. Z racji nieobecności naszego samochodu bojowego w garażu nie zostaliśmy zadysponowani do tego zdarzenia. Jednak po poinformowaniu dyżurnego o przebywaniu w pobliżu i gotowości podjęcia działań ratowniczych zostaliśmy zadysponowani do pomocy druhom z sąsiednich jednostek. Po przyjeĹşdzie na miejsce działania okazało się, że zastęp z OSP Zabierzów Bocheński już prawie opanował ogień, który obejmował całą komorę silnika. Po całkowitym zgaszeniu pożaru Kierujący Działaniami Ratowniczymi odesłał nasz zastęp do remizy.

Jednostki na miejscu:
OSP Wola Zabierzowska SLRt Iveco Daily 567[K]51