Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej

02.05.2013
We wtorek, 30 kwietnia, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej odwiedziły strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Parę minut po godzinie 10 do drzwi remizy zapukała pierwsza grupa dzieci. W niedawno wyremontowanej sali zarządu strażacy opowiedzieli im o  działaniu jednostki oraz o jej historii. Następnie dzieci wraz z opiekunkami przeszły do garażu, gdzie zapoznały się ze sprzętem jakim dysponują nasi strażacy. Dzieci przymierzały także hełmy używane podczas działań ratowniczo-gaśniczych, co sprawiło im wielką radość.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja samochodu oraz sprzętu jaki się na nim znajduje. Na zakończenie dzieci poczuły się jak strażacy, dzięki możliwości polania wodą. Na szczęście żadnego pożaru nie było, a jedynym poszkodowanym był jeden strażak, który został doszczętnie przemoczony. Po zakończeniu prezentacji samochodu  odwiedziła nas kolejna grupa dzieci, dla których przygotowaliśmy takie same atrakcje.

Nie zabrakło także pytań, na które strażacy odpowiedzieli. Pojawiło się także kilka deklaracji o chęci wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzieci odwdzięczyły się wszystkim strażakom poprzez przekazanie wielu wspaniałych laurek na których pojawiło się mnóstwo miłych słów, za które serdecznie dziękujemy. Składamy też serdeczne podziękowania na ręce pracowników Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej za umożliwienie spotkania z dziećmi.

Zapraszamy do galerii zdjęć!