90-lecie OSP Wola Zabierzowska

12.10.2012
W sobotę, 6 paĹşdziernika, odbyła się uroczystość 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zabierzowskiej. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w intencji strażaków, ich rodzin oraz zmarłych strażaków, którą odprawił ks. Kazimierz Włoch. Główne uroczystości odbyły na placu przy remizie OSP. Po powitaniu zaproszonych  gości nastąpiło odczytanie rysy historycznego jednostki. Kolejnym punktem było poświęcenie nowego samochodu bojowego VW LT, którego dokonał ks. Piotr Zioło. Kolejnym punktem było wręczenie medali i odznak wyróżniającym się członkom jednostki. Zostało przyznanych 6 medali Za zasługi dla pożarnictwa, 5 listów gratulacyjnych prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie, 7 odznak Strażak Wzorowy, 3 odznaki Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz wiele Odznak za wysługę lat. Ponad to na ręce prezesa listy gratulacyjne i podziękowania dla całej jednostki złożyli prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak oraz przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, Policji w Niepołomicach oraz Nadleśnictwa Niepołomice. Po uroczystej defiladzie zaprosiliśmy gości na strażacki poczęstunek przygotowany przez KEiR przy Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Posiłek umiliła nam kapela Wolanie oraz KEiR wykonując specjalnie przygotowany program artystyczny.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym ważnym dla nas dniu: zaproszonym gościom, jednostkom OSP z terenu gminy Niepołomice oraz OSP Ispina, Kołu Emerytów i Rencistów oraz kapeli Ludowej Wolanie.

Zdjęcia z uroczystości.