Ochotnicza straż pożarna powstała w 1922r. Od tej pory staramy się nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

90-lecie OSP Wola Zabierzowska

12.10.2012
W sobotę, 6 paĹşdziernika, odbyła się uroczystość 90-lecia Ochotniczej StraĹźy PoĹźarnej w Woli Zabierzowskiej. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w intencji straĹźakĂłw, ich rodzin oraz zmarłych straĹźakĂłw, ktĂłrą odprawił ks. Kazimierz Włoch. Główne uroczystości odbyły na placu przy remizie OSP. Po powitaniu zaproszonych  gości nastąpiło odczytanie rysy historycznego jednostki. Kolejnym punktem było poświęcenie nowego samochodu bojowego VW LT, ktĂłrego dokonał ks. Piotr Zioło. Kolejnym punktem było wręczenie medali i odznak wyróşniającym się członkom jednostki. Zostało przyznanych 6 medali Za zasługi dla poĹźarnictwa, 5 listĂłw gratulacyjnych prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie, 7 odznak StraĹźak Wzorowy, 3 odznaki MłodzieĹźowa DruĹźyna PoĹźarnicza oraz wiele Odznak za wysługę lat. Ponad to na ręce prezesa listy gratulacyjne i podziękowania dla całej jednostki złoĹźyli prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak oraz przedstawiciele Związku Ochotniczych StraĹźy PoĹźarnych, Państwowej StraĹźy PoĹźarnej w Wieliczce, Policji w Niepołomicach oraz Nadleśnictwa Niepołomice. Po uroczystej defiladzie zaprosiliśmy gości na straĹźacki poczęstunek przygotowany przez KEiR przy Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Posiłek umiliła nam kapela Wolanie oraz KEiR wykonując specjalnie przygotowany program artystyczny.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym ważnym dla nas dniu: zaproszonym gościom, jednostkom OSP z terenu gminy Niepołomice oraz OSP Ispina, Kołu Emerytów i Rencistów oraz kapeli Ludowej Wolanie.

Zdjęcia z uroczystości.
  • gości online: 2
  • odwiedzin: 299993
  • liczba aktualności: 112
  • liczba galerii: 26
© Copyrights 2011 OSP Wola Zabierzowska.