Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu MiG Niepołomice - Zawoja

11.09.2012
W dniach 27-31 sierpnia 2012 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu Miasta i Gminy Niepołomice wzięły udział w obozie szkoleniowo - wypoczynkowym w Zawoi. Cały plan wypoczynku i szkoleń został bardzo skrupulatnie zaplanowany. Młodzież uczyła sie miedzy innymi musztry oraz pracy w grupie. W planie obozu znajdowały sie miedzy innymi wycieczki górskie oraz wypoczynek o charakterze sportowym. Wieczorami młodzież miała możliwość  skorzystania z atrakcji jakie znajdowały się w ośrodku. (Automaty, piłkarzyki). Zorganizowano również dwie dyskoteki w których młodzież bardzo ochoczo wzięła udział.  W czwartym dniu obozu młodzież zaraz po śniadaniu udała sie na całodniową wycieczkę do Zakopanego. Na miejscu młodzi strażacy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji takich jak wyjazd kolejką linową na Gubałówkę oraz wspinaczka w parku linowym. Po powrocie do ośrodka wszyscy wspólnie odpoczywali przy ognisku. Zwieńczeniem obozu była wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej gdzie młodzież mogła zapoznać sie ze sprzętem jaki wykorzystywany jest w jednostkach których terenem działań są trudno dostępne miejsca o górzystym uterenowieniu. Wszyscy uczestnicy obozu byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu w Zawoi. Na pytanie organizatorów oraz opiekunów czy chcieliby spotkać sie za rok na tego typu obozie młodzież bez wahania odpowiedziała ze tak. Miejmy nadzieje że w przyszłym roku uda sie zorganizować tego typu wycieczkę.

zdjecie